Första sidanEvenemang24/7 Pågående Onlineauktion

24/7 Pågående Onlineauktion

Online-auktion
Myy Huutokaupassa

Vi öppnade en onlineauktion som pågår till sommaren 2022! Nya varor tillgängliga varje dag.

Bläddra igenom urvalet och lämna dina bud här.

Inlämning av bud: Du kan lämna bud på auktionen via katalogen.

Hämtningen av föremål: öppet på vardagar från 12.00. till 18.00 och på lördagar från 10.00 till 14.00. Stängt på söndagar och helgdagar.

Vi levererar över hela världen. Läs mer om förpacknings- och frakttjänster här.

Adress: Helanders huvudbyggnad, Hernepellonkuja 8–10, 00560 Helsingfors.

Myy Huutokaupassa

Köparens provision

Provisionen inkluderar 24 % mervärdesskatt.

Provision + 22,5 % av föremålets klubbade priset
Slagavgift + 8 EUR / föremål
Ersättningen för vidareförsäljning för föremål märkta med * upp till + 5 % av föremålets klubbade priset

Hämtning & Frakt

Föremål måste hämtas / frakt beställde och betalade inom 5 dygn efter auktionen.

När du funderar på att paketera eller skicka ut, kontakta oss. Vi kommer professionellt att packa (och vid behov demontera) föremål för postning eller transport. Begär offert här

Klassificeringar av objektens skick:

10. oanvänt/i nyskick
9. så gott som osynligt slitage
8. åldersenligt/ringa slitage
7. slitage/små fel
6. betydande slitage
5. betydande slitage/små fel
4. fel och brister

Betalning

Köpen ska betala inom fem (5) dygn efter auktionens slut. Du kan betala dina inköp antingen på Auktionshuset eller via tjänsten Mina Sidor.

På kammaren är betalningsmetoderna bank- och kreditkort eller banköverföring. Observera att vi inte accepterar kontanter eller debiterar betalkort på distans.

Från Mina sidor ser du en faktura för dina inköp efter auktionen. Du kan betala dina köp via tjänsten med kort eller via din egen nätbank med faktura.

Andra evenemang

Online-auktion
Online-auktion
Slagauktion

Håll dig uppdaterad – prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Prenumerera
Jag accepterar personuppgiftspolicy.

© Huutokauppa Helander 2021. Alla rättigheter förbehållna.

Auktionsvillkor  I  Personuppgiftspolicy

Mer än

Auktion